CHAMPIONS

AFFILIATE CHAMPIONS

YEAR AFFILIATE CHAMPION MEDIUM CHAMPION SMALL CHAMPION
2024
Gold Coast
Arana
Wynnum Manly
2023
Gold Coast
Ipswich
Wynnum Manly
2022
Event cancelled
2021
Gold Coast
Arana
Hounds Graceville
2020
Event cancelled due to COVID-19
2019
Brisbane Metropolitan Touch Association (BMTA)
Palm Beach
Dalby
2018
Rockhampton
Coomera
Arana
2017
Rockhampton & Gold Coast
Coomera
Gympie
2016
Gold Coast
Palm Beach
Gladstone
2015
Gold Coast
Gladstone
Gympie

DIVISION CHAMPIONS

2024

Under 10 Girls
Champions: BMTA Red (3)
Runners Up: Gold Coast (2)
Player of the Final: Destyn Teika (Gold Coast)

Under 10 Boys
Champions: Palm Beach (2)
Runners Up: Gold Coast (1)
Player of the Final: Carter Acworth 

Under 12 Girls
Champions: Gold Coast (5)
Runners Up: Redlands (2)
Player of the Final: Ava Nia (Gold Coast)

Under 12 Boys
Champions: Gold Coast (3)
Runners Up: Palm Beach (1)
Player of the Final: Tae Tuwhangai (Gold Coast)

Under 14 Girls
Champions: Gold Coast (1)
Runners Up: BMTA (0)
Player of the Final: Ivy O’Brien (Gold Coast)

Under 14 Boys
Champions: Redlands (Red)
Runners Up: Wynnum Manly (3)
Player of the Final: Harry Barker (Redlands)

Under 16 Girls
Champions: Rockhampton (2)
Runners Up: Gold Coast (1)
Player of the Final: Demi Sandilands (Rockhampton)

Under 16 Boys
Champions: Arana (8)
Runners Up: Gold Coast (7)
Player of the Final: Hayden Madders (Arana)

Under 18 Girls
Champions: BMTA (6)
Runners Up: UQ Rebels (5)
Player of the Final: Charli Nicola (BMTA)

Under 18 Boys
Champions: Gold Coast (8)
Runners Up: Arana (6)
Player of the Final: Leonix Teika

2023

Under 10 Girls
Champions: Gold Coast (3)
Runners Up: Palm Beach (2)
Player of the Final: Zara Rogers (Gold Coast)

Under 10 Boys
Champions: Palm Beach (6)
Runners Up: Redlands (2)
Player of the Final: Bodhi Holbrook (Palm Beach)

Under 12 Girls
Champions: Palm Beach (2)
Runners Up: Gold Coast (0)
Player of the Final: Winnie Walsh (Palm Beach)

Under 12 Boys
Champions: Rockhampton (3)
Runners Up: Palm Beach (2)
Player of the Final: Ronan Ramsay (Rockhampton)

Under 14 Girls
Champions: BMTA (3)
Runners Up: Gold Coast (1)
Player of the Final: Mia Clutton (BMTA)

Under 14 Boys
Champions: BMTA (6)
Runners Up: Rockhampton (3)
Player of the Final: Rory Hagan (BMTA)

Under 16 Girls
Champions: BMTA (4)
Runners Up: Palm Beach (0)
Player of the Final: Anika Te Namu (BMTA)

Under 16 Boys
Champions: Gold Coast (6)
Runners Up: Rockhampton (5)
Player of the Final: Azaria Toki-Mautairi (Gold Coast)

Under 18 Girls
Champions: BMTA (6)
Runners Up: Rockhampton (3)
Player of the Final: Rhani Hagan (BMTA)

Under 18 Boys
Champions: Rockhampton (4)
Runners Up: Gold Coast (3)
Player of the Final: Clancy Hohn (Rockhampton)

2022

Event cancelled.

2021

Under 10 Girls
Champions: Redlands (2)
Runners Up: Rockhampton (1)
Player of the Final: Sunni Choppings (Rockhampton)

Under 10 Boys
Champions: Toowoomba Twisters (4)
Runners Up: Gold Coast (3)
Player of the Final: Trent Wainwright (Toowoomba)

Under 12 Girls
Champions: Gold Coast (2)
Runners Up: BMTA (1)
Player of the Final: Harper Elridge (Gold Coast)

Under 12 Boys
Champions: BMTA (4)
Runners Up: Gold Coast (1)
Player of the Final: Issac Ritcher (BMTA)

Under 14 Girls
Champions: BMTA (1)
Runners Up: Palm Beach (0)
Player of the Final: Kameyrn Bray (BMTA)

Under 14 Boys
Champions: Gold Coast (6)
Runners Up: Toowoomba (5)
Player of the Final: Max Grill (Toowoomba)

Under 16 Girls
Champions: Rockhampton (7)
Runners Up: BMTA (6)
Player of the Final: Samantha Hancock (Rockhampton)

Under 16 Boys
Champions: Rockhampton (5)
Runners Up: Gold Coast (4)
Player of the Final: Kalani Stone (Gold Coast)

Under 18 Girls
Champions: BMTA (10)
Runners Up: Gold Coast (0)
Player of the Final: Tayla Sykes (BMTA)

Under 18 Boys
Champions: Rockhampton (7)
Runners Up: Redlands (4)
Player of the Final: Jardel Bob (Rockhampton)

2020

Event cancelled due to COVID-19

2019

Under 10 Girls

Champions: BMTA Red

 

 

Under 10 Boys

Champions: BMTA Red

 

 

Under 12 Girls

Champions: BMTA Red

 

 

Under 12 Boys

Champions: Rockhampton Red

 

 

Under 14 Girls

Champions: BMTA Red

 

 

Under 14 Boys

Champions: Toowoomba White

 

 

Under 16 Girls

Champions: Rockhampton

 

 

Under 16 Boys

Champions: Gold Coast

 

 

Under 18 Girls

Champions: Gold Coast

 

 

Under 18 Boys

Champions: Redlands